تعداد ستاره هتلهای ایران با کیفیت خدمات آنها تناسب ندارد

درگفتگو با خبرگزاری مهر عنوان شد:
ژیان دربندی با بیان اینکه درجه بندی و ستاره هایی که برای هتلهای ایران تعیین شده با خدماتی که عرضه می کنند تناسبی ندارد گفت:درهیچ کجای دنیا دولتها برای هتلهای خصوصی نرخ تعیین نمی کننداما درایران قیمتگذاری اتاق هتل نه به عهده هتلداربلکه با نرخهای دستوری دولت تعیین می شود.
اصغرژیان دربندی که ازوی با نام پدر هتلداری ایران یاد می کنند درگفتگو با خبرنگارمهر با بیان اینکه سیاستگذاران صنعت هتلداری ایران تخصص کافی و آگاهی ازاستانداردهای روزدنیا ندارند،افزود:اینکه سقفی برای قیمت اتاق هتلها تعیین شود مشکلی ندارداما پیش ازآن باید درجه بندی وتعیین ستاره برای هتلها برمبنای معیار درستی انجام شود.
مدرس وکارشناس ارشد هتلداری ادامه داد:اکنون نرخ اتاق هتلها درجهان مانند قیمت سکه بالا و پایین می رود. در زمان تعطیلات گران می شود ودرزمان غیر پیک پایین می آید. چون هتلدارمی داند که اگر شبی اتاق هتلش را نفروشد دیگر نمی تواند آن یک شب را جبران کند.
دربندی گفت:درایران ستاره هتلها نسبت به خدماتی که ارائه می شود، تناسب ندارد. ازطرف دیگر متولیان غیرازستاره برای هتلها، گروههای a ، b، c، t راتعریف می کنند که نمونه آن را در دنیا نداریم.
وی با بیان اینکه رقابت در هتلداری مهمترین مسئله ای است که قیمت اتاق هتلها را تعیین می کند، گفت: وقتی هتل دو ستاره ای خدمات بهتر و اتاق تمیزی تری را نسبت به هتل پنج ستاره می دهد، کدام را انتخاب می کنید؟ پس باید به این نکته توجه داشت که همه مسافران به دنبال هتل ستاره دار نیستند بلکه برای آنها رفتار کارکنان هتل و تمیزی اتاق بسیار مهم است.
این کارشناس هتلداری گفت:هتلهای پنج ستاره تنها درایران هستند که بی ضابطه و فراوان دیده می شوند در حالی که در کشورهای دیگر تعداد هتلهای پنج ستاره کم است.
این مدرس هتلداری مهمترین مشکل هتلداری درکشور را آموزش ناصحیح مدیریت هتل عنوان کرد و گفت: در ایران کسانی آموزش هتلداری و مدیریت هتل می دهند که خود تخصص کافی در این زمینه ندارند و گاهی آنها در دورههای 20 جلسه ای کشورهای دیگر شرکت می کنند و تصور می کنند که برای آموزش هتلداری به دیگران تخصص لازم را دیده اند.
دربندی توضیح داد: به تازگی باب شده که مدرسان هتلداری عنوان می کنند تخصص خود را از کشور ماکائو گرفته اند. درحالی که دوره های هتلداری ماکائو 20 روزه است. حال باید پرسید آیا با 20 روز رفتن به کلاس آموزشی می توان آنقدرتخصص کسب کرد که به دیگران هم آموزش داد؟
وی به ذکر مثالی پرداخت و گفت: فردی که خود را کارشناس هتلداری معرفی می کند در یکی از نشریات گردشگری مطلب آموزشی نوشته و ذکر کرده که امروزه در بعضی از هتلها میزپذیرش تغییر کرده ورسپشن با آمدن مسافردرهتل به آنها قهوه و نوشیدنی تعارف می کند. با خواندن این مطلب در ذهن هر مخاطبی این سوال بوجود می آید که اگر تعداد مسافران 50 نفر باشند آیا رسپشن بازهم ازمسافران با قهوه پذیرایی می کند! این نشان می دهد که بسیاری کارشناسان هتلداری در کشور به واقع کارشناس نیستند و ما حتی در آموزش هتلداران و کارشناسان هتلداری نیز مشکل داریم. لینک خبر http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1135231>

درباره نویسنده
اصغرژیان دربندی کارشناس ومتخصص امورهتلداری بابیش از50 سال سابقه در صنعت هتلداری/اولین نویسنده کتابهای هتلداری تاریخ انتشاراولین کتاب سال 1349تنهامنبع ومرجع امورهتلداری٬نویسنده 6جلدکتاب درامورهتلداری بیش از2000 صفحه مقاله درارتباط باصنعت هتلداری وکترینگ درنشریات کشوروتنهامتخصص در ایران برای اصلاح تخصصی پلان هتل متل ورستوران بیشترین وبزرگترین هتل های خصوصی ودولتی توسط اینجانب اصلاح پلان یاراه اندازی شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *