آشپزی در مقدونیه

آشپزی در مقدونیه   تاوچه گاوچه، سلسکو مسو نام دو غذای محبوب درمقدونیه هستند. کشوری که بواسطه موقعیت جغرافیای اش و نزدیکی آن به مدیترانه سنت غنی آشپزی مشهوری دارد.

دراسکوپیه به یکی از رستورانهای محبوب رفته ایم. سرآشپز، ناتالی بوژادیفسکا، به ما طرز تهیه یکی از غذاهای سنتی را شرح می دهد.

آشپزی در مقدونیه تفاوتهای زیادی با کشورهای همسایه دارد. مقدونیه ای ها از صیفی جات زیادی استفاده می کنند. پخته یا خام و همچنین کاهوی زیادی می خورند.

لیوپچو، یکی از مهمترین سر آشپزهای مقدونیه است. مخلوطهای گوشت گاو وی شهرت زیادی دارند.

در تمام این منطقه، بازارهای میوه مقدونیه محبوبیت زیادی دارند. مواد غذایی که کاملا تازه هستند. بدلیل وجود آفتاب فراوان در این کشور مزه میوه ها کاملا متفاوت است.

رییس صنف آشپزها در پایتخت می گوید: “سنت آشپزی فوق العاده است، دلیل آنها حضور قرنها مهاجران مختلف در این کشور است. مهاجران زیادی که از کشورهایی چون ایران، عراق، افغانستان و حتی پاکستان به اینجا آمده اند سنت غنی آشپزی را سینه به سینه به مقدونیه ای ها منتقل کرده اند. کشورهای دیگری چون مجارستان، ایتالیا، فرانسه و اتریش نیز سنت غنی را به ما انتقال داده اند.”

آشپزی امری مهم برای اهالی این کشور است.آشپزی دسته جمعی تفریح جوانان در مقدونیه است. تعطیلی های آخر هفته اعضای خانواده و یا دوستان گردهم می آیند و آشپزی می کنند.

یکی از بزرگترین تاکستانهای مقدونیه در تیکوس است، تاکستانی که یوردان ترایکف و پدرش آنرا بنیان نهاده اند. این خانواده که در آمریکا زندگی می کرده اند حالا به زادگاهشان بازگشته اند تا به تجارت شراب مشغول شوند.

بخش دیگری از زندگی در مقدونیه،  اوهرید شهری که میراث فرهنگی یونسکو است و در کنار یکی ازقدیمی ترین دریاچه های اروپا قرار دارد.  

كليه حقوق اين سايت متعلق به موسسه مدیریت هتلداری کیان شماره  ثبت ۱۶۵۷ مورخ ۲۳/۰۶/۱۳۸۴ می باشد  استفاده مجدد فقط این مطلب بدون هیچ تفییری با ذکر منبع  "سایت هتلداری ایران " مجاز مي باشد

درباره نویسنده
اصغرژیان دربندی کارشناس ومتخصص امورهتلداری بابیش از50 سال سابقه در صنعت هتلداری/اولین نویسنده کتابهای هتلداری تاریخ انتشاراولین کتاب سال 1349تنهامنبع ومرجع امورهتلداری٬نویسنده 6جلدکتاب درامورهتلداری بیش از2000 صفحه مقاله درارتباط باصنعت هتلداری وکترینگ درنشریات کشوروتنهامتخصص در ایران برای اصلاح تخصصی پلان هتل متل ورستوران بیشترین وبزرگترین هتل های خصوصی ودولتی توسط اینجانب اصلاح پلان یاراه اندازی شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *