تورنتو۱۷۵ سالگی خودراجشن می گیرد

تورنتو ، مهمترین وپرجمعیت ترین شهر کانادا، امروزدرحالی ۱۷۵ سالگی خودرا جشن می گیردکه به عنوان یکی موفق ترین شهرهای چندفرهنگی جهان شناخته شده است.
دراواخردهه ۱۸۰۰ تورنتوتنها۲۰۰۰۰۰ نفرجمعیت داشت ،اما با توسعه آن هم اکنون میزان جمعیت آن به ۲.۵ میلیون نفررسیده است که پنجمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی بحساب می آید.تورنتوبا وسعتی درحدود۳ برابرتهران،به عنوان مرکز ایالت اصلی کانادا یعنی انتاریو،همچنین بخش مرکزی تورنتوی بزرگ را شامل می شود که در ناحیه جنوبی انتاریو ، موسوم به نعل اسب طلایی قرار دارد.
جمعیت تورنتوی بزرگ ۵.۵ میلیون و منطقه نعل اسب طلایی ۸.۱ میلیون نفر برآورد شده که ۲۵ درصدکل جمعیت کانادا را شامل می شود.تورنتو درواقع پایتخت اقتصادی کانادا نیز محسوب می شود و بزرگترین شرکت های تجاری بین المللی در این شهر قرار دارند.
هم اکنون بیش ازنیمی از این ساکنین این شهر زیبا را مهاجران و تازه واردین تشکیل می دهند.این درحالیستکه در کل کانادا، تنها ۲۵ درصد مردم ازمهاجران هستند.از این هفته ،درآب و هوای بهاری ،شهرداری تورنتو، برنامه های مختلفی را برگزار می کند.
اطلاعات بیشتر می توانند به سایت شهرداری تورنتو مراجعه نمایند: Toronto.ca
كليه حقوق اين سايت متعلق به موسسه مدیریت هتــلداری کیــان شماره  ثبت۱۶۵۷ مورخ ۰۶/۲۳/ ۱۳۸۴  می باشداستفاده مجدداین مطلب درسایتهای اینترنتی، نشریات ،آموزشگاه هاوغیروبا ذكرماخذ   www.hoteldari.comمجاز مي باشد  عکس هتل هیلتون تورنتو

درباره نویسنده
اصغر ژیان دربندی کارشناس و متخصص امور هتلداری با 50 سال سابقه درصنعت هتلداری / مولف کتابهای تکنیک هتلداری٬اصول هتلداری.دانش هتلداری تنها منابع هتلداری٬بیش از 2000 صفحه مقاله درارتباط باصنعت هتلداری وکترینگ درنشریات کشور و ...

One comment on “تورنتو۱۷۵ سالگی خودراجشن می گیرد

  1. ناشناس گفت:

    سایت بسیار جالبی  دارید مطالب خواندنی و ارزشمندی در سایت  شما هست  تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *