موز و انتخاب صحیح آن Banana

موزیا Banana دراصل واژه ای افریقایی  واصالتاٌ میوه ای گرمسیری می باشد.میوه ای مقوی و پر کالری که یک عدد متوسط آن حدود۱۰۰کالری انرژی تولید می کند .
این میوه درابتدا بصورت نارس وسبزاز درخت چیده می شود و هرمون اتیلن موجود در پوست موز عامل رسیده شدن آن و تبدیل رنگ پوست سبز به زرد روشن می شود ولی باز به مجرد رسیدن میوه این پروسه هرمونی متوقف نشده و باعث تبدیل پوست روشن به رنگ تیره و نهایت سیاه شدن موز می شود.
عواملی همچون عدم فشار بر روی میوه ونگهداری آن در دمای خنک معمولی باعث ماندگاری بیشتر آن می شود.
نگهداری موز در یخچال باعث تیره رنگ شدن سریعتر پوست می شود .
درخرید این محصول باید انواعی خریداری شود که رنگ پوست زرد و یکدست بوده و بافت موز درهنگام لمس زیاد نرم احساس نشود.
موز هنگام مصرف و جدا کردن آن از پوست در مجاورت هوا تیره شده و جهت جلوگیری از این عمل در صورت استفاده درشیرینی یا دسر ها باید با کمی آبلیمو یا کره ذوب شده آغشته شود.
 موزترکیبی از سه قندطبیعی سوکروز،فروکتوز،گلوکزوفیبر ها بوده که منبع انرژی فوری و پایداری جهت بدن می باشد .
و میل کردن ۲ موز قادر به تامین انرژی بدن جهت ۹۰دقیقه کاربدنی سخت می باشد لذا بعنوان غذا مناسب میان وعده ای جهت ورزشکاران توصیه می شود.
موز میوه ای مناسب جهت دفع کردن استرس می باشد زیرا بسبب دارا بودن پروتئین تریپتوفان و تبدیل آن به سروتنین در بدن انسان سبب آرامش و بهبود حالت روحی و شاد شدن می گردد.
موزهمچنین دارای ویتامین B۶بوده که سبب تنظیم قند خون وبهبود حالت روحی می شود.همچنین آهن بالای موز سبب کاهش کم خونی می شود.
میزان مناسب ویتامین Bدر این میوه باعث بهبود مشکلات عصبی می گردد.
این میوه همچنین از پتاسیم بالا برخوردار بوده و میزان نمک آن ناچیز می باشد و همین میزان بالا بودن پتاسیم و تنوع قندی آن سبب بازدهی بهتر مغز در دانش آموزان و محصلین می شود.
فیبر بالای این میوه سبب کارکرد بهتر دستگاه گوارش می شود.
این میوه به دلیل بافت نرم آن برای بهبود ناراحتی های گوارشی و زخم های دستگاه گوارش مفید می باشد.
دیگر محسنات موز عبارتند از:
مالش قسمت داخلی پوست موز بر جای نیش حشرات سبب از بین رفتن خارش و سوزش در ناحیه مزبور می شود.
بدلیل دارا بودن ویتامین B۶و B۱۲و پتاسیم و منیزیوم این میوه کمک به از بین بردن اثر نیکوتین در افرادی که مایل به ترک سیگار می باشند ،می کند.
بدلیل میزان کافی پتاسیم آن سبب تسکین ضربان قلب تنظیم نرمال آن می باشدولذا اکسیژن کافی به مغزرسیده و سطح آب بدن را در سطحی نرمال حفظ می کند.
لذا با خوردن یک دانه موز در روز دکتر را از خود دور نگه دارید !
وشاید دلیل شاد بودن میمون ها همین میوه اعجاب انگیز می باشد!!
لاله شفیعی : مدرس کافی شاپ ، قنادی ،آشپزی آفتاب پارسه شیراز
كليه حقوق اين سايت متعلق به موسسه مدیریت هتلداری کیان  شماره ثبت ۱۶۵۷ مورخ ۲۳/۰۶/۱۳۸۴  می باشد  هرگونه  انتشار مجدد،استفاده و کپی برداری  در سایتهای اینترنتی ،نشریات ،آموزشگاه ها و غیرو بدون دریافت مجوز کتبی پیگرد قانونی دارد 

درباره نویسنده
اصغر ژیان دربندی کارشناس و متخصص امور هتلداری با 50 سال سابقه درصنعت هتلداری / مولف کتابهای تکنیک هتلداری٬اصول هتلداری.دانش هتلداری تنها منابع هتلداری٬بیش از 2000 صفحه مقاله درارتباط باصنعت هتلداری وکترینگ درنشریات کشور و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *